13882465_1168017326573682_6370610636387012709_n Św. AnnyW dniu 06.08.2016 roku o godzinie 20:51 Dyżurny  Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach zwrócił się z prośbą do Dyżurnego SK KP PSP w Brzezinach o pomoc w otwarciu drzwi lokalu mieszkalnego w którym to zabarykadował się agresywny mężczyzna, grożący wysadzeniem budynku, miejsce zdarzenia Brzeziny ul. Św. Anny.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Brzeziny Kierujący działaniami ratowniczymi w wyniku rozpoznania ustalił, że na parterze budynku mieszkalnego, wielorodzinnego znajduje mężczyzna, który grozi wysadzeniem budynku; ponadto mężczyzna zachowuje się agresywnie, rzuca w kierunku funkcjonariuszy Policji oraz funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej ostrymi przedmiotami.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pozostawaniu do dyspozycji służby wiodącej jaką była Policja. W momencie kiedy agresywny mężczyzna przystąpił do realizacji groźby tzn. podpalił przewód butli z której ulatniał się gaz, ratownicy z JRG Brzeziny podali dwa prądy wody w natarciu do lokalu mieszkalnego gdzie przebywał mężczyzna. W tym samym czasie funkcjonariusze Policji weszli do lokalu mieszkalnego i używając środków przymusu bezpośredniego obezwładnili agresywnie zachowującego się mężczyznę. Zatrzymany mężczyzna po wykonanej na miejscu diagnostyce przez lekarza z Zespołu Ratownictwa Medycznego został przetransportowany do placówki medycznej.

W działaniach udział brały:

  • dwa zastępy z JRG w Brzezinach,
  •  zastęp z OSP Brzeziny,
  • ZRM,
  • trzy patrole Policji z KPP w Brzezinach.