W dniu 06.12.2019 roku o godz.11:51 do SK KP PSP w Brzezinach wpłynęło zgłoszenie z CPR Łódź.
Z informacji osoby zgłaszającej wynikało, że w miejscowości Przecław na drodze krajowej 72 doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów. Jedno auto dachowało, wszystkie osoby opuściły pojazdy o własnych siłach, jedna z osób potrzebuje pomocy medycznej.

W chwili dojazdu zastępów z JRG Brzeziny do miejsca zdarzenia KDR wykonując rozpoznanie stwierdził, wypadek drogowy z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz samochodu dostawczego przewożącego jabłka,  pojazd marki Volvo znajduje się na pasie drogi krajowej w pozycji na dachu, skierowany przodem w kierunku miejscowości Rogów, uszkodzony przód pojazdu, pojazdem biorącym udział w zdarzeniu poruszały się dwie osoby, osoby poruszające się w/w pojazdem, opuściły o własnych siłach pojazd przed przybyciem JOP, pozostają na poboczu drogi, w/w poszkodowane: przytomne, będący pod wpływem zdarzenia, uskarżające się na ból kręgosłupa w odcinku szyjnym,  pojazd marki Iveco znajduje się na pasie drogi krajowej w pozycji na kołach, skierowany przodem w kierunku miejscowości Brzeziny, uszkodzony przód pojazdu, wyciek płynów eksploatacyjnych,  pojazdem biorącym udział w zdarzeniu poruszały się dwie osoby,  osoby poruszające w/w pojazdem, opuściły o własnych siłach pojazd przed przybyciem JOP, pozostają na poboczu drogi, w/w osoby pod wpływem zdarzenia, pojazd marki Nissan znajduje się na pasie drogi krajowej w pozycji na kołach, skierowany przodem w kierunku miejscowości Brzeziny, uszkodzony przód oraz tył pojazdu, wyciek płynów eksploatacyjnych,  pojazdem biorącym udział w zdarzeniu poruszała się jedna osoba,  kierujący w/w pojazdem, opuścił o własnych siłach pojazd przed przybyciem JOP, pozostając na poboczu drogi,
w/w osoba pod wpływem zdarzenia,  osoby biorące udział w zdarzeniu wymagają udzielenia kpp.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie ratownicy JOP udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy wszystkim pięciu osobom biorącym udział w zdarzeniu. Po dojeździe na miejsce zdarzenia karetki ZRM wszyscy kolejno zostali przekazani Kierownikowi z ZRM. Dwie osoby zostały owiezione do szpitala.

W tym samym czasie ratownicy z JRG Brzeziny odłączyli klemy akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz wykonali sorpcję płynów eksploatacyjnych tworzących plamę na pasie drogi.
W czasie działań ruch na drodze krajowej był wstrzymany.