W dniu 16.10.2019 roku o godz.12:27 do SK KP PSP w Brzezinach wpłynęło zgłoszenie dotyczące wypadku na drodze wojewódzkiej. Z informacji osoby zgłaszającej wynikało, że w miejscowości Jeżów na drodze wojewódzkiej nr 705 w kierunku Słupi ma miejsce wypadek drogowy. Pojazdy biorące udział w zdarzeniu to ciągnik rolniczy z beczką asenizacyjną oraz samochód ciężarowy, dwie osoby brały udział w zdarzeniu, jedna z nich poszkodowana, znajdują się poza pojazdami. Na pasie drogi plama z beczki asenizacyjnej.

W chwili dojazdu zastępów do miejsca zdarzenia KDR wykonując rozpoznanie stwierdził, wypadek drogowy z udziałem dwóch pojazdów – ciągnika rolniczego z podpiętą beczką asenizacyjną oraz samochodu ciężarowego, pojazd ciężarowy Renault znajduje się na pasie drogi wojewódzkiej nr 705 w pozycji na kołach, skierowany przodem w kierunku miejscowości Słupia, w/w pojeździe nie przebywają osoby poszkodowane, kierujący pojazdem ciężarowym, mężczyzna znajduje się w ambulansie pod opieką ZRM, drugi pojazd ciągnik rolniczy z beczką asenizacyjną pozostaje w pozycji na kołach w przydrożnym rowie, beczka asenizacyjna z 6 m3 nieczystości, uszkodzona, bez ciągłego wycieku, kierujący w/w pojazdem nie odniósł obrażeń, w/w pojazdami poruszali się tylko kierujący, na pasie drogi plama nieczystości z beczki asenizacyjnej oraz plama płynów eksploatacyjnych z samochodu ciężarowego; droga wojewódzka całkowicie zablokowana, na miejscu ZRM, Policja.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.  Po wykonanej diagnostyce na miejscu zdarzenia

, ZRM przetransportował osobę poszkodowaną do placówki medycznej.
W tym samym czasie ratownicy z OSP Słupia i JRG Skierniewice odłączyli klemy akumulatorów w uszkodzonych pojazdach.
W czasie działań ruch na drodze wojewódzkiej był całkowicie zablokowany. Większość nieczystości z uszkodzonej beczki asenizacyjnej została przepompowana do innej beczki zadysponowanej przez Wójta Gminy Jeżów. Po zakończeniu czynności służbowych prowadzonych przez obecnych na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy Policji z KPP w Brzezinach, ratownicy przy pomocy sorbentu Compact usunęli z jezdni plamę płynów eksploatacyjnych oraz przy pomocy jednego prądu wody zmyto nieczystości z jezdni drogi wojewódzkiej na odcinku ok. 70 metrów powstałe w wyniku zdarzenia oraz załadunku na lawetę.