W dniu 23.12.2015 r., około godz. 22:37 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Brzezinach został poinformowany o pożarze budynku mieszkalnego, drewnianego w miejscowości Józefów, gm. Rogów.

Po dotarciu do miejsca zdarzenia zastępów z OSP Rogów KDR stwierdził silne zadymienie budynku wielorodzinnego mieszkalnego, drewnianego, brak widocznych płomieni na zewnątrz obiektu, cztery osoby opuściły budynek o własnych siłach przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej; w/w nie wymagały udzielenia kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. Osoby te  ratowały dobytek z budynku, w którym powstał pożar. Z informacji uzyskanych przez KDR z OSP Rogów od osób, które opuściły w/w obiekt wynikało, iż w budynku mogą znajdować się osoby poszkodowane. Brak na miejscu Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz funkcjonariuszy Policji.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie ratownicy z OSP Rogów odłączyli dopływ energii do budynku i weszli do wnętrza obiektu mieszkalnego w sprzęcie Ochrony Dróg Oddechowych w celu zlokalizowania źródła ognia oraz przeszukania pomieszczeń pod kątem ewentualnych osób poszkodowanych. W takcie przeszukiwania pomieszczeń na drugiej kondygnacji budynku ratownicy ujawnili dwie osoby poszkodowane (kobieta i mężczyzna). Osoby te znajdowały się w lokalu mieszkalnym na łóżku. Poszkodowani zostali ewakuowani z budynku przez ratowników z OSP Rogów. W/w osoby były nieprzytomne bez funkcji życiowych z widocznymi poparzeniami na ciele. W między czasie do miejsca zdarzenia dojechały zastępy z JRG Koluszki (zastępy z JRG Brzeziny w tym samym czasie brały udział w innym zdarzeniu na terenie powiatu). Ratownicy z OSP Rogów i JRG Koluszki wspólnie i w porozumieniu udzielali kpp poszkodowanym do czasu przybycia na miejsce ZRM (kpp polegała na: tlenoterapii oraz resuscytacji – użyto defibrylatora) oraz prowadzeniu działań ratowniczo – gaśniczych. W trakcie trwania akcji na miejsce przybywały kolejne zastępy Straży Pożarnej. O godz. 23:11 na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego i przejął poszkodowanych.  Około godz. 23:50 KDR z JRG Brzeziny, który w między czasie dotarł na miejsce, przekazał do SK KP PSP Brzeziny informację, iż lekarz stwierdził zgon poszkodowanych (kobiety i mężczyzny). Po zakończonych działaniach ratowniczo – gaśniczych oddymiono i przewietrzono obiekt. Dokonano  rozbiórki elementów sufitu i częściowo ściany w lokalu mieszkalnym, w którym doszło do pożaru. Na miejsce zdarzenia przybyli: Komendant Powiatowy, Z – ca Komendanta Powiatowego oraz D – ca JRG Brzeziny. Na miejscu pojawił się także przedstawiciel Gminy Rogów, który zapoznał się z zaistniałą sytuacją i podjął decyzję o powrocie pozostałych czworga mieszkańców do lokali mieszkalnych w budynku gdzie miał miejsce pożar. Do czasu zakończenia czynności dochodzeniowo-śledczych prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji i Prokuratora na miejscu pozostały zastępy OSP Rogów w celu oświetlenia miejsca zdarzenia.