W dniu 07.10.2019 roku o godz.09:59 do SK KP PSP w Brzezinach wpłynęło zgłoszenie z CPR Łódź.
Z informacji osoby zgłaszającej wynikało, że w miejscowości Przyłęk Duży nr 74 na drodze gminnej doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Trzy osoby poszkodowane (w tym dwoje dzieci), przytomne, znajdują się poza pojazdem.

W chwili dojazdu zastępów z OSP Rogów do miejsca zdarzenia KDR wykonując rozpoznanie stwierdził, wypadek drogowy z udziałem dwóch samochodów osobowych, pojazdami poruszały się 4 osoby (w tym dwoje dzieci), pojazd marki Toyota Yaris leży na lewym boku przy drzewie, pojazd marki Skoda CitiGo w pozycji na kołach ustawiona w poprzek drogi, poszkodowani opuścili pojazdy o własnych siłach przed przybyciem JOP, brak ZRM i Policji na miejscu zdarzenia, brak rozlewów płynów eksploatacyjnych na miejscu.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.
Następnie ratownicy z OSP Rogów udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie oraz jej dwójce dzieci (2 lata, 4 lata), polegającej na:
– zastosowaniu wsparcia psychicznego,
O godzinie 10:15 poszkodowana wraz z dziećmi została przekazana przybyłemu na miejsce zdarzenia ratownikowi medycznemu z ZRM. Po diagnostyce wykonanej na miejscu zdarzenia przez ZRM kobieta oraz dzieci nie zostały hospitalizowane.
Kierowca Skody nie zgłasza obrażeń.

W tym samym czasie ratownicy odłączyli klemy akumulatora w samochodach biorących udział w zdarzeniu. W czasie działań ruch na drodze był całkowicie zablokowany.