w dn. 26.08.2016 r. o godz. 20:54 do SK KP PSP w Brzezinach wpłynęło zgłoszenie od Dyżurnego KPP w Brzezinach. Z informacji osoby zgłaszającej wynikało, że na autostradzie A2 na wysokości 379 km w kierunku Poznania doszło do zderzenia pięciu pojazdów. Z przekazanych informacji wynikało, że w zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych.

Po dotarciu na miejsce zastępów z OSP Dmosin Kierujący Działaniami Ratowniczymi wykonując rozpoznanie ustalił: Kolizja pięciu pojazdów osobowych na 379,1 km A2, brak osób poszkodowanych, na jezdni znajdują się płyny eksploatacyjne, ruch w kierunku Poznania odbywa się jednym pasem drogi. Na miejscu Policja oraz Służba autostradowa.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem akumulatorów w dwóch uszkodzonych pojazdach (Toyota Yaris oraz Opel Astra). Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji z jezdni uprzątnięto pozostałości po kolizyjne oraz płyny eksploatacyjne. O godz. 23:03 ruch na autostradzie A2 został przywrócony na całej szerokości pasa w kierunku Poznania.