W dniu 17 listopada 2016 roku o godzinie 13:14 Dyżurny Operacyjny SK KP PSP w Brzezinach otrzymał zgłoszenie od operatora nr 112 CPR Łódź z którego wynikało, iż w miejscowości Jeżów przy ulicy Kolejowej 4 na terenie posesji po byłej Gminnej Spółdzielni,  koparka przygniotła mężczyznę.
W chwili dojazdu do miejsca zdarzenia zastępu z OSP Jeżów  KDR wykonując rozpoznanie stwierdził:
– mężczyzna z uwięzioną kończyną dolną pomiędzy autem osobowym, a kabiną koparki, której był operatorem, przytomny w kontakcie słowno-logicznym,
– brak oznak krwotoku zewnętrznego,
– brak ZRM na miejscu zdarzenia,
– brak innych poszkodowanych.
Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie ratownicy z OSP Jeżów udzielili poszkodowanemu mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na: wsparciu psychicznym, zastosowaniu tlenoterapii 100% tlenem; termoizolacji i monitorowaniu funkcji życiowych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Brzeziny, KDR podtrzymał przyjęty zamiar taktyczny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ZRM,  Koordynator Medycznych Czynności  Ratowniczych wraz z Kierującym Działaniem Ratowniczym podjęli decyzję, co do sposobu dalszego postępowania. Do wykonania dostępu i wydobycia poszkodowanego wykorzystano inną koparkę będącą na miejscu zdarzenia. Ratownicy z JRG wydobyli poszkodowanego na nosze typu „DESKA”. Po diagnostyce poszkodowanego ZRM wraz z rannym udał się do szpitala w Brzezinach. Na miejscu zdarzenia obecny był Zastępca Komendanta Powiatowego oraz Dowódca JRG w Brzezinach.
W działaniach udział brały:
GBA z JRG Brzeziny,
SLRt z JRG Brzeziny,
SLRr z JRG Brzeziny,
SRt z OSP Jeżów,
trzy radiowoazy Policji z KPP w Brzezinach,
ZRM.