24 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Brzezinach odbyły się eliminacje szczebla powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Eliminacje odbyły się w trzech grupach wiekowych :

– grupa I – szkoły podstawowe,

– grupa II – szkoły gimnazjalne,

– grupa III – szkoły ponadgimnazjalne.

W eliminacjach powiatowych brała udział młodzież z terenu wszystkich gmin powiatu brzezińskiego, która osiągnęła najlepsze wyniki w eliminacjach szczebla gminnego, łącznie 29 osób. Turniejowe zmagania odbywały się w dwóch etapach: pisemnym i ustnym. W etapie finałowym udział wzięły po 3 osoby każdej grupy wiekowej. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco :

Grupa I

  1. Błażej Okrasa – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Brzezinach,
  2. Karol Sokołowski – Szkoła Podstawowa w Gałkówku Kolonii,
  3. Julia Rubaj – Szkoła Podstawowa w Bogdance,

Grupa II

  1. Justyna Reszka – Gimnazjum w Brzezinach,
  2. Hubert Baraniak – Gimnazjum w Rogowie,
  3. Szymon Snopek – Gimnazjum w Dmosinie,

Grupa III

  1. Michał Śmiałek – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach,
  2. Damian Turski – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach.
  3. Przemysław Kapusta – Liceum Ogólnokształcące w Brzezinach,

W/w osoby z każdej grupie wiekowej otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz Komendę Powiatową PSP:

– GŁOŚNIKI BEZPRZEWODOWE BLUETOOTH, SŁUCHAWKI ORAZ POWER BANKI. Ponadto każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy kubek z grawerem.

Wręczenia nagród dokonali: Edmund Kotecki – Starosta Brzeziński, bryg. Dariusz Guzek – p.o. komendanta powiatowego PSP w Brzezinach oraz dh Krzysztof Czułno – wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Brzezinach. Organizatorami eliminacji powiatowych byli: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Brzezinach oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach. Zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych reprezentować będą powiat brzeziński w eliminacjach wojewódzkich OTWP, które odbędą się w dniu 7 kwietnia br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Tuszynie. Szczególne podziękowania organizatorzy turnieju kierują do opiekunów uczestników turnieju oraz do Pana Zbigniewa Zielińskiego Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzezinach oraz pracowników za pomoc w przygotowaniu turnieju oraz za gościnność i wspaniałą atmosferę.

Opracowanie: mł. bryg. Mariusz Kaczmarski

Zdjęcia: KP PSP Brzeziny