W dniu 18 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Brzezinach odbyły się eliminacje szczebla powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Eliminacje odbyły się w trzech grupach wiekowych :

– grupa I – szkoły podstawowe,

– grupa II – szkoły gimnazjalne,

– grupa III – szkoły ponadgimnazjalne.

W eliminacjach powiatowych brała udział młodzież z terenu wszystkich gmin powiatu brzezińskiego, która osiągnęła najlepsze wyniki w eliminacjach szczebla gminnego, łącznie 26 osób. Turniejowe zmagania odbywały się w dwóch etapach: pisemnym i ustnym. W etapie finałowym udział wzięły po 3 osoby każdej grupy wiekowej. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco :

Grupa I

  1. Filip Wosik – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Brzezinach,
  2. Joanna Płocka – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Brzezinach,
  3. Karol Sokołowski – Szkoła Podstawowa w Gałkówku Kolonii,

Grupa II

  1. Justyna Reszka – Gimnazjum w Brzezinach,
  2. Jan Mendry – Gimnazjum w Brzezinach,
  3. Krystian Gąsiorowski – Gimnazjum w Brzezinach,

Grupa III

  1. Michał Śmiałek – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach,
  2. Przemysław Kapusta – Liceum Ogólnokształcące w Brzezinach,
  3. Damian Turski – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach.

W/w osoby z każdej grupy wiekowej otrzymały nagrody rzeczowe w postaci  GŁOSNIKÓW i SŁUCHAWEK BEZPRZEWODOWYCH BLUETOOTH oraz BEZPRZEWODOWYCH MYSZEK KOMPUTEROWYCH, ufundowanych przez Starostwo Powiatowe, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz Komendę Powiatową PSP w Brzezinach. Ponadto każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy długopis z grawerem. Wręczenia nagród dokonali:

–    Edmund Kotecki – Starosta Brzeziński,

–    bryg. Dariusz Guzek – z-ca komendanta powiatowego PSP w Brzezinach

Organizatorami eliminacji powiatowych byli: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Brzezinach oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach. Zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych reprezentowali powiat brzeziński w eliminacjach wojewódzkich OTWP, które odbyły się 22 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. W finale wojewódzkim wszyscy uczestnicy zajęli czołowe miejsca lecz szczególne osiągnięcie uzyskała Justyna Reszka z II grupy wiekowej plasując się na wysokim piątym miejscu. Szczególne podziękowania organizatorzy turnieju kierują do opiekunów uczestników turnieju oraz do Pana Zbigniewa Zielińskiego Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzezinach oraz pracowników za pomoc w przygotowaniu turnieju oraz za gościnność i wspaniałą atmosferę.

Tekst i Zdjęcia: mł. bryg. Mariusz Kaczmarski