W dniu 23.06.2014 roku o godzinie 15:27 Dyżurny SK KP PSP w Brzezinach otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu zasłabnięcia dziecka w lokalu mieszkalnym budynku wielorodzinnego w Brzezinach przy ul. Bohaterów Warszawy 6. Lokal mieszkalny usytuowany na czwartym piętrze budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Drzwi lokalu zamknięte od wewnątrz. Na miejscu zdarzenia obecni byli: patrol Policji oraz właścicielka lokalu mieszkalnego, która poinformowała KDR-a, że w mieszkaniu przebywa jedenastoletnie dziecko, które nie reaguje na wezwania matki.
Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ratownicy z JRG Brzeziny podjedli próbę nawoływania dziecka, które prawdopodobnie znajdowało się  mieszkaniu – bez rezultatu. Następnie ratownicy przy użyciu wyważarki do drzwi wykonali dostęp do mieszkania poprzez wyważenie drzwi wejściowych.
W jednym z pomieszczeń lokalu (salon) zastali jedenastoletniego chłopca. Ratownicy dokonując sprawdzenia funkcji życiowych w tym przytomności poprzez potrząśnięcie kończyny górnej spowodowali przebudzenie się dziecka.
Chłopiec przytomny, zachowany kontakt słowno – logiczny, bez widocznych obrażeń, pod wpływem zdarzenia. Poinformował ratowników, że zasnął.
Ratownicy z JRG Brzeziny udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu dziecku, polegającej na: zastosowaniu wsparcia psychicznego oraz monitorowaniu stanu zdrowia do czasu przybycia na miejsce zdarzenia ZRM.
O godzinie 15:50 poszkodowany chłopiec został przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia ZRM.
Lekarz z ZRM po wykonaniu diagnostyki na miejscu zdarzenia pozostawił dziecko w lokalu mieszkalnym nie stwierdzając obrażeń.