W dniu 24.07.2012 roku o godzinie 20:56 na numer alarmowy 112 do PSK Brzeziny dodzwoniła się kobieta prosząc o pomoc w dotarciu do domu. Kobieta stwierdziła, że nie wie gdzie się znajduje. Podczas rozmowy uzyskano informację, że w/w znajduje się na polu, pod drzewem, a w bliskiej odległości widzi wysokie słupy energetyczne. Dyżurny PSK Brzeziny o zaistniałej sytuacji powiadomił Dyżurnego KPP w Brzezinach. Przy pomocy „Lokalizacji numerów dzwoniących na 112” ustalono, że prawdopodobnie połączenie zostało nawiązane z miejscowości Kędziorki gm. Brzeziny. O zaistniałej sytuacji Dyżurny PSK powiadomił służbę dyżurną WSKR w Łodzi, podając numer telefonu osoby proszącej o pomoc w celu potwierdzenia lokalizacji. Służba dyżurna WSKR przy pomocy własnych środków technicznych potwierdziła prawdopodobne miejsce przebywania kobiety tj. miejscowość Kędziorki.
O godzinie 22:11 Dyżurny KPP w Brzezinach zwrócił się z prośbą do Dyspozytora PSK w Brzezinach o pomoc w oświetleniu terenu na którym prawdopodobnie może przebywać kobieta.
W chwili dotarcia do miejsca zdarzenia zastępu z JRG Brzeziny, KDR wraz z obecnymi na miejscu funkcjonariuszami Policji podjął decyzję o oświetleniu  terenu przy pomocy masztu oświetleniowego oraz oświetlenia zabudowy pojazdu gaśniczego.
Ratownicy z JRG Brzeziny wraz funkcjonariuszami Policji podjęli próbę nawoływania w/w osoby wspomagając się użyciem pneumatycznego sygnału dźwiękowego.
W tym samym czasie Dyżurny KPP instruował kobietę przez telefon (nakazał przemieszczać się w kierunku świateł, sygnału dźwiękowego oraz nawoływania).
Przyjęty zamiar taktyczny okazał się skuteczny, w/w kobieta o własnych siłach dotarła do oświetlonego pojazdu.
Kobieta została zabrana przez obecny na miejscu zdarzenia patrol Policji do siedziby KPP w Brzezinach w celu przeprowadzenia czynności wyjaśniających okoliczności zaistniałego zdarzenia.