W dniu 20.11. 2014 r. o godz. 20:45 w miejscowości Brzeziny na ul. Głowackiego 4 w budynku mieszkalnym wielorodzinnym miał miejsce pożar. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej KDR wykonując rozpoznanie stwierdził:

  • wydobywający się dym z lokalu mieszkalnego usytuowanego na pierwszym piętrze budynku mieszkalnego, wielorodzinnego,
  • lokatorka lokalu mieszkalnego znajduje się na klatce schodowej,
  • lokatorka informuje KDR, że nie odniosła obrażeń i nie potrzebuje pomocy medycznej,
  • wnętrze lokalu mieszkalnego wypełnione częściowo dymem.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie ratownicy w aparatach ODO weszli do mieszkania celem zlokalizowania źródła pożaru. W kuchni lokalu mieszkalnego ratownicy zlokalizowali palący się garnek wraz z potrawą.

Garnek pozostawiony na kuchni gazowej z włączonym palnikiem. Ratownicy wyłączyli palnik kuchni gazowej, a garnek przemieścili do zlewu kuchennego zalewając go wodą z kranu. Następnie przystąpiono do przeszukania pomieszczeń lokalu mieszkalnego w celu zlokalizowania ewentualnych osób poszkodowanych. Osób poszkodowanych nie stwierdzono. W tym samym czasie ratownicy przystąpili do przewietrzania i oddymiana pomieszczeń. O godzinie 21:00 KDR został poinformowany przez lokatorkę zadymionego mieszkania, że odczuwa ona zawroty głowy i potrzebuje pomocy medycznej.  Dyżurny SK KP PSP w Brzezinach na prośbę KDR zadysponował na miejsce zdarzenia ZRM.

Ratownicy Z JRG Brzeziny udzielili poszkodowanej kobiecie kpp polegającej na:

  • wsparciu psychicznym,
  • tlenoterapii 100% tlenem,
  • zastosowaniu pozycji siedzącej,
  • monitorowaniu funkcji życiowych do czasu przybycia na miejsce zdarzenia ZRM. O godzinie 21:09 osobę poszkodowaną przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia lekarzowi ZRM. Lekarz z ZRM w pełni zaakceptował dotychczasowe działania ratowników JRG Brzeziny z zakresu kpp. Lekarz z ZRM po wykonaniu diagnostyki osoby poszkodowanej pozostawił poszkodowaną na miejscu zdarzenia.

Oddymiono i przewietrzono wszystkie pomieszczenia lokalu mieszkalnego. Przy użyciu detektora wielogazowego sprawdzono obecność szkodliwych gazów we wszystkich pomieszczeniach – urządzenie nie wykryło zagrożenia.