W dniu 04.08.2014 r. o godzinie 13:56 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Rewica gm. Jeżów ma miejsce pożar prasy do słomy oraz zboża na pniu.

Przybyły na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym z JRG Brzeziny, wykonując rozpoznanie stwierdził, iż pożarem objęta jest: prasa do słomy, zbożne na pniu, słoma po kombajnie oraz belki ze słomą. Pożar na łącznej powierzchni około 5 ha. Zagrożony budynek gospodarczy znajdujący się w bliskiej odległości od miejsca wystąpienia pożaru. Brak osób poszkodowanych.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Pierwszy przybyły na miejsce zdarzenia KDR z OSP Jeżów podjął decyzję o podaniu prądu wody w obronie na zagrożony pożarem budynek gospodarczy oraz prądu wody w natarciu na front pożaru. Kolejne zastępy straży pożarnej zadysponowane do miejsca zdarzenia po przybyciu na miejsce podawały prądy wody w natarciu na front pożaru, który to niebezpiecznie rozprzestrzeniał się w kierunku zbożna na pniu oraz budynku gospodarczego. Podano także prądy wody w obronie na zboże przylegające bezpośrednio do miejsca objętego pożarem. Dwa prądy wody w natarciu zostały podane na palącą się prasę do słomy. Łącznie podano 10 prądów wody. Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko przelano wodą, a pojedyncze zarzewia ognia dogaszono przy pomocy tłumic oraz szpadli.

Dyżurny SK KP PSP w Tomaszowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o pożarze prawdopodobnie w miejscowości Zalesie lub Węgrzynowice (powiat Tomaszów Mazowiecki). Zastępy które zostały wysłane na rozpoznanie ustaliły, że pożar ma miejsce w sąsiednim powiecie. Po konsultacji z Dyżurnym SK KP PSP w Brzezinach, w związku z opanowaną sytuacją pożarową w miejscowości Rewica, zastępy z powiatu tomaszowskiego zostały zawrócone do jednostek.