W dn. 08.03.2015 r., o godz. 11:40 osoba zgłaszająca powiadomił dyżurnego SK KP PSP Brzeziny o pożarze garażu, w którym znajduje się ciągnik rolniczy, w miejscowości Rogów Wieś.

W chwili dojazdu zastępów z JRG Brzeziny do miejsca zdarzenia KDR wykonując rozpoznanie stwierdził:

– z garażu znajdującego się na prywatnej posesji wydobywa się dym,

– garaż zlokalizowany w tylnej części gospodarstwa,

– przed otwartą bramą garażową znajduje się ciągnik rolniczy Ursus C-360,

– przed garażem znajduje się współwłaściciel garażu, który przekazuje KDR następujące informacje: pożar stłumiony, powstał prawdopodobnie od kompresora, zasilanie w energię elektryczną odłączone poprzez wykręcenie bezpieczników topikowych,

– wewnątrz budynku nie znajdują się jego użytkownicy.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie ratownicy podali prąd wody w natarciu do wnętrza garażu objętego pożarem. Przy użyciu kamery termowizyjnej zlokalizowano źródło ognia. W tym samym czasie ratownicy przeszukali pomieszczenie pod kątem ewentualnych osób poszkodowanych – osób poszkodowanych nie stwierdzono. Następnie ratownicy oddymili pomieszczenie garażu oraz usunęli z jego wnętrza nadpalone elementy wyposażenia.

Przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono pomieszczenie garażu celem zlokalizowania ewentualnych pojedynczych zarzewi ognia – zagrożenia nie stwierdzono.