W dniu 23.12.2019 roku o godz.16:26 do SK KP PSP w Brzezinach wpłynęło zgłoszenie o zaistniałym wypadku drogowym.
Z informacji osoby zgłaszającej wynikało, że w miejscowości Polik na Drodze Krajowej nr 72 doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów. Jedna osoba przebywa we wnętrzu zdeformowanego pojazdu. Droga Krajowa w miejscu wystąpienia zdarzenia jest całkowicie zablokowana.

W chwili dojazdu zastępów JOP do miejsca zdarzenia KDR wykonując rozpoznanie stwierdził: wypadek drogowy z udziałem trzech samochodów osobowych. W zdeformowanej kabinie samochodu marki Kia znajduje się nieprzytomny kierujący bez zachowanych funkcji życiowych. Kolejne dwie osoby poszkodowane znajdują się w uszkodzonych pojazdach, są przytomne uskarżają się na ból w klatce piersiowej oraz ból głowy i kręgosłupa. Na pasach drogi rozlane płyny eksploatacyjne. Droga Krajowa nr 72 całkowicie zablokowana.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie ratownicy odłączyli klemy akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Równocześnie ratownicy udzielili osobie poszkodowanej nieprzytomnej (mężczyzna, kierowca pojazdu marki Kia Sportage) pomocy z zakresu kpp, polegającej na: ocenie stanu przytomności poszkodowanego (brak reakcji na bodźce zewnętrzne), udrożnieniu dróg oddechowych, stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa, resuscytacji, tlenoterapii, defibrylacji. Kierującemu pojazdem marki Renault Laguna (mężczyźnie) ratownicy udzielili pomocy z zakresu kpp polegającej na: wsparciu psychicznym, stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa, tlenoterapii 100%. Pasażerce pojazdu marki Ford Focus ratownicy udzielili pomocy z zakresu kpp polegającej na wsparciu psychicznym oraz stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa. Pomimo prawie godzinnej resuscytacji krążeniowej oddechowej, Lekarz z ZRM stwierdził zgon osoby poszkodowanej (mężczyzna lat 78).

Ratownicy na prośbę funkcjonariuszy Policji pomagali w wyznaczeniu objazdów i kierowaniu ruchem na zablokowanej drodze. Po zakończeniu czynnościach dochodzeniowo-śledczych prowadzonych na miejscu zdarzenia przez funkcjonariuszy Policji i zabraniu uszkodzonych pojazdów przez służby drogowe, ratownicy usunęli pozostałości powypadkowe (szkło, elementy sztuczne karoserii).