BRZEZIŃSCY STRAŻACY PONOWNIE NAJLEPSI W POWIECIE

W dniu 12 marca 2011 r. w Głownie już po raz piąty rozegrano Turniej Halowej Piłki Nożnej Strażaków Powiatu Brzezińskiego, w którym wzięło udział 11 drużyn reprezentujących Ochotnicze Straże Pożarne z terenu powiatu oraz reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach.

Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa PSP w Brzezinach, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brzezinach oraz Kapelan Powiatowy Strażaków ksiądz Władysław Moczarski.

Cel jaki przyświecał turniejowi to integracja braci strażackiej, popularyzacja sportu wśród strażaków, wyłonienie najlepszej drużyny strażackiej powiatu brzezińskiego, a przede wszystkim czerpanie radości z uprawiania tej pięknej dyscypliny sportowej jaką jest piłka nożna.

Po czteroletniej przerwie w turnieju zwyciężyła i otrzymała puchar ufundowany przez Kapelana Powiatowego Strażaków księdza Władysława Moczarskiego Komenda Powiatowa PSP w Brzezinach.

Drugie miejsce i puchar Prezesa Oddziału Powiatowego ZOSP druha Krzysztofa Czułno wywalczyli strażacy z Dmosina, a trzecie miejsce i puchar Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Brzezinach mł. bryg. Dariusza Guzka otrzymali strażacy z Lubowidzy.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. KP PSP Brzeziny.
  2. OSP Dmosin.
  3. OSP Lubowidza.

4 – 6 OSP Jeżów, OSP Nowostawy Dolne, OSP Przecław

7 – 9. OSP Polik, OSP Wola Cyrusowa, OSP Ząbki.

10 – 12. OSP Rogów, OSP Kołacinek, OSP Gałkówek Kolonia.

 

Statuetkę ufundowaną przez Dowódcę JRG w Brzezinach st. kpt. Krzysztofa Superę dla najlepszego strzelca turnieju otrzymał Michał Marciniak z KP PSP Brzeziny  zdobywca  8 bramek.

Statuetkę ufundowaną przez Zastępcę Dowódcy JRG w Brzezinach st. asp. sztab. Marka Świerczyńskiego dla najlepszego bramkarza turnieju otrzymał Filip Zawadzki z OSP Dmosin.

Natomiast najbardziej prestiżowe indywidualne wyróżnienie i okazałą statuetkę ufundowaną przez Starostę Brzezińskiego Edmunda Koteckiego dla najlepszego piłkarza turnieju odebrał Krzysztof Trzewikowski z KP PSP Brzeziny.