W dniu 30.03.2015 roku o godzinie 00:56 Dyżurny SK KP PSP w Brzezinach otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, iż na drodze wojewódzkiej w miejscowości Jeżów ma miejsce wypadek samochodu osobowego (VW Passat). Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej KDR ustalił, iż w zdarzeniu brał udział jeden samochód – kierowca Passata (mężczyzna) nadal znajduje się w mocno zdeformowanym pojeździe, nieprzytomny, bez zachowanych funkcji życiowych.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ratownicy z JRG Brzeziny odłączyli klemy akumulatora w samochodzie marki Passat, zakręcili zawór LPG. Strażacy we wnętrzu zdeformowanego pojazdu jak również na terenie bezpośrednio przyległym do miejsca zdarzenia nie stwierdzili innych osób poszkodowanych. W tym samym czasie ratownicy wykonali dostęp do osoby poszkodowanej, a następnie na mocy decyzji lekarza ZRM mężczyznę ułożono na noszach typu deska i przemieszczono poza strefę niebezpieczną.Po dwu godzinnej resuscytacji poszkodowanego mężczyzny lekarz ZRM o godzinie 02:57 stwierdził zgon.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowo-śledczych prowadzonych przez prokuratora oraz funkcjonariuszy Policji oraz po zabraniu uszkodzonego samochodu przez lawetę ratownicy z OSP Jeżów uprzątnęli pozostałości powypadkowe.

W działaniach udział brały:

  •  2 zastępy PSP z Brzezin
  •  2 zastępy OSP z Jeżów
  •  2 patrole Policji
  •  1 karetka pogotowia