W dniu 01.11. 2014 r. o godz. 03:38 w miejscowości Jeżów na drodze krajowej nr 72 miał miejsce wypadek drogowy. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępu z OSP Jeżów i JRG Brzeziny KDR wykonując rozpoznanie stwierdził:

  • zderzenie ciężarówki marki Volvo (znajdującej się w pozycji na kołach na pasie drogi krajowej 72 w kierunku Rawy Mazowieckiej) z pojazdem marki Ford Transit (pojazd znajdujący  się w pozycji na kołach częściowo na chodniku i poboczu drogi)
  • dwie osoby poszkodowane, przytomne znajdujące się w pojeździe bez możliwości dostępu z powodu deformacji karoserii pojazdu,
  • na jezdni znajdują się płyny eksploatacyjne pojazdu oraz elementy karoserii uszkodzonych pojazdów,
  • ruch na DK 72 zablokowany w obu kierunkach
  • Policja na miejscu zdarzenia

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji uszkodzonego pojazdu (Ford Transit) oraz wykonaniu dostępu do poszkodowanych przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Następnie na mocy decyzji lekarza ZRM ratownicy wydobyli z pojazdu  osoby poszkodowane na nosze typu deska.  O godz. 04:25 dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione przez  dwa ZRM do szpitala w Brzezinach. W tym samym czasie ratownicy odłączyli klemy akumulatora w pojeździe Ford Transit.  Dalsze działania JOP (po zakończeniu czynności służbowych prowadzonych przez Policję) polegały na uprzątnięciu pozostałości po wypadkowych oraz usunięciu płynów eksploatacyjnych z jezdni za pomocą sorbentu Compact. Teren akcji oświetlano przy pomocy najaśnic.
Na czas prowadzonych działań utworzono objazd dla ruchu kołowego drogą gminną.