W dniu 13.09.2012 r. PSK Brzeziny poinformowała dyspozytorka ZRM o wypadku drogowym w miejscowości Przecław na drodze krajowej nr 72, w którym brały udział dwa pojazdy osobowe.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód marki Mitsubishi Eclipse w rowie drogi. Kierujący pojazdem opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem zastępów straży. Z obrażeniami głowy został opatrzony przez lekarza ZRM. Drugi pojazd marki Volkswagen Golf znajdował się w rowie drogi. W pojeździe tym znajdowały się dwie osoby poszkodowane w tym 4 letnie dziecko.
Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu i ewakuacji osób poszkodowanych przebywających w pojeździe przy użyciu sprzętu hydraulicznego. W tym samym czasie ratownicy odłączyli klemy akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. ZRM będący na miejscu zdarzenia udzielił ewakuowanym osobom pomocy medycznej. Na miejscu obecni byli funkcjonariusze Policji, którzy prowadzili czynności dochodzeniowo-śledcze. Po ich zakończeniu ratownicy usunęli plamę oleju z jezdni przy użyciu sorbentu Compact oraz pozostałości powypadkowe (szkło, plastikowe i metalowe części pojazdów).