W dn. 28.03.2016 r. około godz. 18:57 do SK KP PSP w Brzezinach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym do którego doszło w miejscowości Witkowice na skrzyżowaniu. Z treści zgłoszenia wynikało, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Osoby pozostają w pojazdach. Brak informacji o liczbie i stanie osób poszkodowanych biorących udział w zdarzeniu.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Brzeziny KDR wykonując rozpoznanie ustalił, że udział w zdarzeniu brał samochód marki VW Golf, którym podróżowały dwie osoby oraz samochód marki Toyota Corolla, którym podróżowały cztery osoby. Oba pojazdy znajdowały się na kołach w rowie drogi. Osoby podróżujące opuściły pojazdy przed przybyciem na miejsce JOP. Jedna z osób biorących udział w zdarzeniu znajduje się pod opieką ZRM.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie ratownicy odłączyli klemy akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz kierowali wahadłowo ruchem na częściowo zablokowanej drodze.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji ratownicy uprzątnęli nawierzchnię drogi z płynów eksploatacyjnych oraz elementów karoserii uszkodzonych pojazdów.

Bilans zdarzenia to cztery osoby ranne w wyniku wypadku drogowego. W działaniach ratowniczych udział brało: 5 zastępów Straży Pożarnej, 3 ZRM i 2 radiowozy.