W dniu 20. 05.2012 r., o godz. 15:25 do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o zderzeniu dwóch samochodów na ulicy Kościuszki w Brzezinach.

W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia ratownicy z JRG Brzeziny zastali dwa uszkodzone samochody osobowe blokujące jeden pas ruchu drogi krajowej nr 72. Osoby biorące udział w zdarzeniu opuściły pojazdy o własnych siłach przed przybyciem zastępów straży.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu poszkodowanej osobie (mężczyzna)Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy polegającej na opatrzeniu otarć naskórka na głowie, wsparciu psychicznym oraz stabilizacji odcinka szyjnego za pomocą kołnierza ortopedycznego. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przejął poszkodowanego. W tym samym czasie ratownicy odłączyli klemy w uszkodzonych pojazdach oraz prowadzili wahadłowo ruch pojazdów na drodze krajowej nr 72. Usunięto z jezdni pozostałości pokolizyjne oraz płyny eksploatacyjne za pomocą sorbentu.

Na miejsce przybył również patrol policji, który rozpoczął czynności dochodzeniowo-śledcze.