W dniu 28.01.2018 roku o godz. 15:55 do SK KP PSP w Brzezinach wpłynęło zgłoszenie o wypadku pojazdu osobowego w miejscowości Małczew gm. Brzeziny. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Brzeziny Kierujący Działaniem Ratowniczym wykonując rozpoznanie stwierdził:

Pojazd marki Renault Scenic znajduje się na poboczu drogi, pojazdem podróżowały dwie osoby dorosłe oraz dwójka dzieci. Kierujący pojazdem mężczyzna znajdował się w zdeformowanym aucie, natomiast kobieta oraz dwójka dzieci opuściły pojazd przed przybyciem JOP i znajdują się w pobliskiej Świetlicy Wiejskiej.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie udzieleniu kpp czterem osobom poszkodowanym  oraz monitorowaniu stanu poszkodowanych do czasu przybycia na miejsce ZRM. W tym samym czasie ratownicy odłączyli klemy akumulatora w uszkodzonym pojeździe oraz kierowali wahadłowo ruchem na drodze powiatowej. Po przybyciu na miejsce ZRM przekazano osoby poszkodowane pod opiekę lekarza. Po zakończeniu czynności prowadzonych na miejscu zdarzenia przez funkcjonariuszy Policji uprzątnięto miejsce zdarzenia.

W działaniach brały udział: 2 zastępy z JRG Brzeziny, 1 zastęp OSP Jordanów oraz 1 zastęp z OSP Polik, 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz 2 radiowozy Policji.