W dniu 23.03.2015 roku o godzinie 15:48 Dyżurny SK KP PSP w Brzezinach otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, iż na drodze krajowej 72 w miejscowości Strzelna ma miejsce wypadek samochodu osobowego (Honda Accrod) z ciężarowym (MAN). Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej KDR ustalił, iż w zdarzeniu brały udział dwie osoby, jedna z nich – kierowca MAN’a (mężczyzna) opuścił pojazd przed przybyciem zastępów z OSP Jeżów bez widocznych obrażeń, druga – kierowca Hondy (kobieta) nadal znajduje się w mocno zdeformowanym pojeździe, nieprzytomna, bez zachowanych funkcji życiowych.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie ratownicy odłączyli klemy akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, podali prąd piany średniej na plamę paliwa rozlaną na jezdni oraz komorę silnika samochodu osobowego celem niedopuszczenia do zapalenia substancji ropopochodnej.

Dalsze działania polegały na wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej, a następnie na mocy decyzji lekarza ZRM osobę poszkodowaną ułożono na noszach typu deska i przemieszczono poza strefę niebezpieczną. O godzinie 16:52 lekarz stwierdza zgon poszkodowanej.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowo-śledczych prowadzonych przez prokuratora oraz funkcjonariuszy Policji oraz po zabraniu uszkodzonych samochodów przez lawety ratownicy z JRG Brzeziny oraz OSP Jeżów uprzątnęli pozostałości powypadkowe.

W działaniach udział brały:

  •  2 zastępy PSP z Brzezin
  •  2 zastępy OSP z Jeżów
  •  3 patrole Policji
  •  2 karetka pogotowia