W dniu 22.04.2018 roku o godz.12:17 do SK KP PSP w Brzezinach wpłynęło zgłoszenie z CPR Łódź. Z informacji zawartej w zgłoszeniu wynikało, że w miejscowości Paprotnia na DK 72 doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Dwie osoby poszkodowane w zdarzeniu.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Brzeziny KDR wykonując rozpoznanie stwierdził:

  • zderzenie dwóch pojazdów osobowych
  • dwie osoby z pierwszego pojazdu osobowego biorące udział w zdarzeniu znajdują się poza pojazdem bez widocznych obrażeń
  • dwie osoby podróżujące drugim pojazdem znajdują się w środku zdeformowanego samochodu osobowego, osoby przytomne.                                                                                                                        Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz wykonaniu dostępu do nich przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Następnie na mocy decyzji lekarza przybyłego na miejsce zdarzenia ratownicy wydobyli osoby poszkodowane z pojazdu i przekazali ZRM. W czasie działań ruch na DK 72 był całkowicie zablokowany. Policja wyznaczyła objazdy. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych z nawierzchni drogi usunięto płyny eksploatacyjne pojazdów. Osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala.