W dniach od 24–30.03.2014 r. strażacy z terenu powiatu brzezińskiego interweniowali w sumie 8 razy, w tym 3 razy do pożaru traw, a poza tym:

W dniu 24.03.2014 r. o godzinie 5:13 w Nowostawach Dolnych gm. Dmosin na A2 doszło do zjechania TIRA do rowu. Działania straży polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia. Kierowca znajdował się poza pojazdem i odmówił udzielenia mu kpp. Następnie ograniczono wyciek paliwa z uszkodzonego zbiornika (uszczelnienie), odłączono klemy akumulatora w w/w pojeździe. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy specjalistyczne z zakresu ratownictwa chemicznego z JRG 4 Łódź. Za pomocą pompy przepompowano rozlaną ciecz do zbiorników przenośnych (około 1200 litrów). Nasiąkniętą wierzchnią warstwę ziemi zebrano do pojemników. Zebraną ciecz i ziemię przekazano Zakładowi Utylizacji Odpadów MALEX w Zgierzu. Ratownicy dokonali rozładunku naczepy uszkodzonego pojazdu w celu zminimalizowania strat w mieniu. Pojazd został postawiony na koła aby ograniczyć dalszy wyciek paliwa z uszkodzonego zbiornika. Następnie ratownicy usunęli z jezdni pozostałości pokolizyjne i plamy po płynach eksploatacyjnych.

W dniu 27.03.2014 r. o godzinie 14:22 w mj. Przecław na DK 72 doszło do wypadku, w którym brały udział trzy auta. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. KDR ustalił, że w zdarzeniu brały udział trzy osoby które o własnych siłach opuściły pojazdy. Jedna z nich znajdowała się pod opieką ZRM, zaś dwie pozostałe nie odniosły obrażeń i odmówiły udzielenia pomocy medycznej przez ZRM. W tym samym czasie ratownicy kierowali ruchem kołowym na DK 72 (ruch odbywał się wahadłowo) i zakręcili zawór LPG w samochodzie osobowym marki Opel Astra oraz odłączyli klemy akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Uszkodzony pojazd osobowy blokował jeden pas ruchu w kierunku Warszawy. Drugi pojazd zjechał na pobocze drogi gminnej. Trzeci samochód (dostawczy) znajdował się w rowie drogi krajowej 72. Po zakończeniu czynności dochodzeniowo śledczych przeprowadzonych przez Policje ratownicy uprzątnęli pozostałości po wypadkowe. Osoba poszkodowana została odwieziona do szpitala przez ZRM.